VVD Stede Broec wil sms na inbraak

geplaatst in: Nieuws

De VVD in Stede Broec wil dat mensen voortaan standaard een waarschuwende sms van de politie krijgen als bij hen in de straat een inbraak is gepleegd. ,,Inbraken gebeuren vaak in series’’, zegt fractievoorzitter Martien Krijger. ,,Je moet mensen direct alert maken.’’

Inwoners van Stede Broec krijgen nu een brief van de gemeente als bij hen in de buurt is ingebroken. Ook nodigt de gemeente hen uit voor informatiebijeenkomsten waar preventietips worden gegeven om inbraken te voorkomen. ,,Dit is hartstikke goed’’, vindt ook Krijger. ,,Het nadeel is alleen dat jij na een inbraak op vrijdagavond zo’n brief pas op dinsdag krijgt. Dan ga je zaken missen.’’

De waarschuwende sms die iedere buurtbewoner standaard na een inbraak zou moeten krijgen, is iets anders dan het sms-je die mensen krijgen die bij Burgernet zijn aangesloten. Zij krijgen een sms met het signalement zodat zij kunnen uitkijken naar een voortvluchtige dader van een diefstal of inbraak, beroving, vermissing of doorrijden na een aanrijding. Niet altijd is zo’n signalement bekend, en bovendien is in Stede Broec 12 procent van de inwoners op Burgernet aangesloten. Dat is een groot aantal mensen, maar tegelijk lang niet iedereen.

,,Burgernet is op het uitkijken van de dader gericht. Ons idee is bedoeld om mensen te waarschuwen’’, legt Krijger uit. ,,De laatste maanden zijn er veel inbraken in Stede Broec gepleegd. Ik ben ervan overtuigd dat meer mensen zich bij Burgernet aansluiten als zij op de hoogte worden gebracht dat er bij hen in de buurt inbraken worden gepleegd.’’

’Goede suggestie’

Burgemeester Marian Goldschmeding, aan wie de VVD heeft gevraagd de mogelijkheden voor dit idee uit te zoeken (het liefst in regionaal verband), zegt de suggestie met de politie te zullen bespreken. ,,Het is een goede suggestie, er zitten goede kanten aan. Maar wij kiezen er vooralsnog voor om door te gaan met onze brieven en bijeenkomsten voor de inwoners. Aan angst hebben we niets. Wij willen mensen niet onnodig laten schrikken, maar hen bewustmaken wat zij zelf kunnen doen om inbraken te voorkomen. Zoals goed hang- en sluitwerk en het sluiten van ramen.’’

Krijger: ,,Angst wordt wel heel snel gebruikt om iets af te kappen.’’