Tel zonnepanelen niet mee bij waardebepaling huis

geplaatst in: Nieuws

De VVD heeft landelijk een wetsvoorstel ingediend om zonnepanelen voortaan niet meer mee te tellen bij de beoordeling van de WOZ-waarde. Zonnepanelen verhogen de waarde van een huis. De huiseigenaren krijgen daardoor een hogere aanslag. De VVD Stede Broec is van mening dat huiseigenaren op deze manier gestraft worden voor het gebruik van duurzame energie.

Wie zonnepanelen op zijn huis legt, verhoogt daarmee de WOZ-waarde van het huis en krijgt daardoor een hogere belastingaanslag. Dat is niet de bedoeling, vindt de VVD die een wetsvoorstel indient om de panelen voortaan niet meer mee te laten tellen bij de beoordeling van de WOZ-waarde.

Wij steunen het voorstel van harte. Op de website van de Telegraaf is een artikel te lezen over het wetsvoorstel.