Noord-Hollandse oproep voor andere aanpak van huidige asielstroom

geplaatst in: Nieuws

Samen met 23 andere VVD-fracties stuurde de VVD Stede Broec op zondag 21 augustus een oproep naar Den Haag. Er wordt aan de Tweede Kamerfractie van de VVD gevraagd om tot een andere aanpak te komen voor de huidige asielstroom.

VVD-fractievoorzitter Joey Leeuwinga: “Als gemeenteraadsleden in Noord-Holland maken wij ons grote zorgen over de enorme toe- en instroom van asielzoekers. Wij hebben de Tweede Kamerfractie daarom dringend gevraagd om meer aandacht voor de impact hiervan op onze samenleving en dus gemeenten., Ik merk ook in Stede Broec dat het draagvlak om asielzoekers op te vangen drastisch afneemt als gevolg van de huidige werk- en communicatiewijze door zowel de VVD-fractie als het kabinet. Aangezien wij als gemeenten en provincies mede-eigenaar zijn geworden van een probleem waar wij niet om gevraagd hebben en waar we ook niet op een democratische manier over mee kunnen praten, doen we middels deze brief een oproep namens een groot aantal VVD-fracties in Noord-Holland.”

Lees de brief hier.

Bekijk hieronder een item van Nieuwsuur met o.a. een reactie van Joey: